Algirdas and DagneMes esame Algirdas ir Dagnė - du dviratininkai, mylintys keliones bei buvimą gamtoje. Kartu miname jau daugiau nei 9 metus, per kuriuos esame įveikę dangų remiančias kalnų perėjas Centrinėje Azijoje, vos nenumirę iš kaščio ir vandens trūkumo Namibijos dykumoje bei patyrę krūvą nuotykių Europos šalyse. Naujausiame savo iššūkyje leidomės į pusės metų kelionę po Šiaurės Ameriką!

Mūsų nuotykius galite sekti
Facebook Instagram Youtube

arba skaitykite dienoraštį

Neliečiamas miškas

Prieš šį iššūkį labai norėjome surasti būdą įprasminti tokią ne eilinę kelionę ir taip netikėtai susipažinome su Nacionaliniu neliečiamo miško paramos fondu. Šio fondo tikslas yra pasodinti 3 milijonus medžių Lietuvoje - simboliškai už kiekvieną jos pilietį. Šie medžiai būtų sodinami su vieninteliu tikslu - jų niekada nenaudoti medienos gavybos tikslais.

Labai apsidžiaugėme radę tokius bendraminčius, kurie mišką laiko didžiuliu mūsų visų turtu. Miškas, šalia krūvos teikiamų naudų gamtai ir žmogui, padeda mums atsigauti, pailsėti, pasisemti įkvėpimo. Mes patys geriausiai jaučiamės būdami miške, tad nusprendėme savo kelione prisidėti prie šio fondo tikslo, įgyvendindami projektą 2 eur = 1km + 1medis.

Per pusę metų surinkome 3090 eurų ir nors pagal išankstinį susitarimą buvome žadėję pervesti 50% sumos, nusprendėme pridėti dar šiek tiek ir nuo savęs, taip 2023 metų pradžioje pervesdami 2000 eurų šiam fondui. Šie 2000 eurų 2023 metų balandžio 14 d. pavirto 2000 pasodintų medžių, kuriuos patys padėjome sodinti! Nenorime sustoti čia, nes tikime šios idėjos gerumu ir gražumu, tad net ir pasibaigus kelionei, norime ir toliau padėti šiam fondui jo veikloje, todėl ir toliau renkame paramą, kurią kiekvienų metų pabaigoje pervesime fondui, o pavasarį, važiuosime padėti sodinti šiuos neliečiamus miškus.

Taigi, mielai kviečiame pagelbėti mums ir sodinti neliečiamą mišką kartu. Vieną eurą nuo pervestos sumos pasiliksime padengti savo administracines išlaidas, o visa kita bus pervesta Nacionaliniam neliečiamojo miško paramos fondui.

Pervesti paramą galite pasinaudodami aukščiau esančiu įrankiu, arba tiesiog pavedimu:
VšĮ Špikis
LT45 7044 0600 0769 7402
Paskirtis: miškams

Esame be galo laimingi galėdami prisidėti prie šio fondo veiklos ir skatiname prie jos prisidėti ir Jus! Juk miškas - visų mūsų turtas!